PİMMS Group, Sign İstanbul Fuarı’nda bir kez daha yurtiçi ve yurtdışı baskı profesyonellerini ağırlıyor. 20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan Sign İstanbul Fuarı’na katılan PİMMS Group, endüstriyel baskının en profesyonel çözümlerini standında tüm sektöre tanıtıyor olacak. Handtop, Homer, HP ve Axia markaları ile fuara katılacak olan PİMMS Group, standında reklam ve endüstriyel baskı sektörünün gereksinim duyduğu birçok uygulama çeşitlerine yönelik numune örneklerini de ziyaretçilerine tanıtacak.

Bu yıl 20’inci kez düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Sign İstanbul 2018 Fuarı, 20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP İstanbul’da düzenleniyor. Reklam ve endüstriyel baskı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getirecek olan fuar 20’inci kez sektöre ev sahipliği yapıyor. Fuara kurulduğu ilk günden bu yana katılım sağlayan ve fuarın sektöre kazandırılmasında kurucu rol üstlenen PİMMS Group da fuarda en gelişmiş teknoloji ürünü dijital baskı makinelerini sergiliyor olacak. Eco-solvent, UV LED ve lateks baskı çözümleri stantta ziyaretçilerle buluşacak.

Handtop bir kez daha endüstriyel baskıdaki gücünü sergileyecek
PİMMS Group standında bu yıl Handtop roll to roll, flatbed ve hibrit UV LED baskı sistemleri dikkat çekecek. Sadece reklam sektörünün değil, farklı endüstriyel alanların da baskı ihtiyaçlarına yanıt verme becerisine sahip Handtop baskı çözümleri, fuarda yüksek baskı kapasitesini ve üstün baskı kalitesini sergileyecek.

Fuarda sergilenecek Handtop UV LED baskı makineleri serisi içerisinde şu makineler yer alıyor:
Türkiye pazarına tanıtıldığı ilk günden bu yana sektörden yoğun ilgi görmüş ve kullanıcıların beğenisini toplamış Handtop HT5000 5 metre ebadındaki roll-to-roll UV LED baskı makinesi 8 adet çift sıra 3.5pl Kyocera endüstriyel baskı kafalarını kullanıyor. Makine, hem esnek hem sert malzemelere baskı yapmakta olup bu özelliği ile endüstriyel üretim yapan firmaların beğenisini kazanıyor. Sunduğu maksimum 192m2 baskı hızı ile üreticilerin baskı kapasitesini önemli ölçüde artırmasını sağlayan makine, muadillerine kıyasla sunduğu yüksek verimlilik özellikleri ile dikkat çekiyor. Makine, esnek malzeme germe sistemi ile tavan gergi ve tüm diğer arka aydınlatmalı uygulamalar için de ideal.

Handtop HT2512 Flatbed UV LED baskı makinesi, 2 puntoya varan yazı karakterlerini keskin ve net bir şekilde basma becerisi ile öne çıkıyor. 4 ila 9 adet arası Ricoh Gen5 baskı kafalarını kullanan makine, beyaz ve dört renk ile aynı anda baskı yapabilme becerisi ile donatıldı. Makine aynı zamanda, Braille Alfabesi gibi kabartmalı baskı yapabilme özelliği ile katma değerli uygulamalar için ideal.

Handtop HT1600 Hibrit UV LED baskı makinesi ise 2 adet 3.5pl Kyocera baskı kafaları ve 5mm kalınlıktaki esnek ve sert malzemelere baskı yapabilme becerisi ile sektörün çok çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılıyor. Sert ve esnek boya seçeneği sunan makine aynı zamanda Beyaz ve Vernik seçeneklerine de sahip. HT1600, yüksek hız modunda saatte 39m2 baskı yapabiliyor.

Tekstil bazlı reklam uygulamalarına Homer ile çözüm sağlayın
PİMMS Group standında sergilenecek bir diğer çözüm ise Homer HM1800P transfer kağıdına baskı makinesi olacak. HM1800P kağıt transfer baskı makinesi, endüstriyel 4 adet Kyocera baskı kafası ile saatte 210m2 baskı hızına sahip. Kompakt tasarımı ile daha karlı üretimler ve işlerinde yüksek verimlilik elde etmek isteyen baskı üreticileri için geliştirilmiş olan model, kolay kullanım özelliklerinin yanı sıra, sektörün ihtiyaç duyduğu otomasyon ve uzun süreli kesintisiz baskı ihtiyaçlarını bünyesinde topluyor. Reklam sektörünün tekstil bazlı reklam uygulamaları için benzersiz bir çözüm sunan Homer HM1800P fuarda dört gün boyunca baskı yaparak kalite ve performans özelliklerini ortaya koyacak.

HP Latex serisi ile iç mekanda çevreci ve sağlığa zararsız uygulamalara imza atın
Reklam ve endüstriyel baskı sektörünün daha yüksek karlılık getiren uygulama ve buna uygun teknoloji arayışına yönelik olarak makine yelpazesini oluşturan PİMMS Group, HP Latex baskı makineleri grubu ile sektörün daha karlı uygulamalara imza atmasını sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda fuarda HP 315 ve 335 serisi latex baskı makinelerini sergileyecek olan PİMMS Group, solvent baskı ile mümkün olmayan sayısız avantaj, benzersiz karlılık olanakları ve çok yönlü uygulama çeşitliliğini gözler önüne sermeye hazırlanıyor.

Son olarak Axia eco-solvent baskı makinelerinin sergileneceği PİMMS Group standında, reklam ve endüstriyel baskı sektörünün ihtiyaçları ve eksikleri göz önünde bulundurularak PİMMS Group tarafından geliştirilmiş Axia dijital baskı çözümleri de stantta yerini alacak. Kolay kullanım ve yüksek çözünürlüklü baskı talep eden üreticilere yönelik geliştirilen Axia Eco-Solvent baskı makineleri serisi fuarda dört gün boyunca aralıksız baskı yaparak performans gücünü ve kalitesini ortaya koyacak.

Selahattin Aygüler: “Sektörel bilgi birikimi ve tecrübemizle başarılı bir yıl geçiriyoruz”
Reklam, endüstriyel baskı ve tekstil sektörlerindeki lider pozisyonunu koruduklarını dile getiren PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, bu fuarda da PİMMS Group olarak 40 yıla yakın bilgi birikimi ve sektörel tecrübelerini paylaşacaklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Sign İstanbul Fuarı’nın sektöre kazandırılmasında kurucu rol oynayan ve ilk günden bu yana fuara katılım gösteren PİMMS Group, her yıl olduğu gibi bu yıl da portföyündeki zengin makine çeşitliliği, yüksek kapasiteli ve yüksek verimlilik sunan çözümleri, katma değerli uygulamalar için en ideal makine çeşitlerini fuarda sergileyecek.”

“PİMMS Group olarak, 40 yıla varan sektörel tecrübemiz, bilgi birikimimiz, sektörde edindiğimiz iyi ilişkiler, teknik ve finansal gücümüz sayesinde sektörün ihtiyaçlarını öngörerek her zaman sektörümüzü daha ileriye taşıyacak çözümleri pazara sunmayı misyon ediniyoruz. Bu amaçla Türkiye pazarına sunduğumuz ve fuarda da sergilediğimiz çözümler sektör firmalarının teknolojilerini ileriye taşımalarına ve verimliliklerini artırarak karlılıklarını yükseltmelerine yardımcı olacaktır. Özellikle dövizdeki dalgalanmalar ve faizlerdeki artışlar göz önünde bulundurulursa, katma değerli üretimler ve yüksek karlılık bugün artık daha da önem kazanmaktadır. Biz de PİMMS Group olarak, son dönemde ötelenen yatırım kararlarına rağmen öngörülü satış politikamız, finansal gücümüz, teknik ve satış altyapımız ile bu süreci başarılı bir şekilde yönetiyor ve bu başarıyı tüm müşterilerimize taşıyarak ilerlemeye devam ediyoruz.”