İstanbul Ticaret Odası Teknik ve Anadolu Lisesi’nin düzenlediği 3 Yıllık stratejik Oluşum toplantısının bu yılki katılımcıları arasında PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler de yer aldı. Aygüler toplantıda, dijital baskı teknolojisinin sektöre sunacağı olanakları katılımcılarla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı’nın “Mesleki Eğitim Olmadan, Eğitim Olmaz” yaklaşımları ve 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Eğitimciler ve Sanayiciler 3 YILLIK STRATEJİK OLUŞUM masasının etrafında buluştu.

Kerim Akyüz’ün organize ettiği ve sunumunu gerçekleştirdiği, İstanbul Ticaret Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 3 YILLIK STRATEJİK OLUŞUM toplantısı; İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan GÜR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ali YEŞİLYURT, Okul Müdürü Sayın Abdullah ENGİN, Matbaacılık Meslek Lisesi okullarının müdürleri, sanayi ve sektörün iş adamları, sivil toplum kuruluşları ve İMEDDER, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya davet edilen sektör duayenlerinden PİMMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aygüler, Met Kağıtçılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kibar ve İstanbul Reklam Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Beyler de “Kağıdın Dokusu Mürekkebin Kokusu” sloganıyla düzenlenen toplantıda konuşma yaptı. Selahattin Aygüler, dijital baskı teknolojisinin sektöre sunacağı olanakları katılımcılarla paylaşırken, PİMMS Group katkılarıyla okula bağışlanan Axia 3200 UV LED baskı makinesi hakkında bilgi verdi ve UV baskı teknolojisinin imkanlarını ve geleceğini katılımcılara aktardı. Etkinlik için hazırlanan tüm baskılar Axia 3200 UV LED baskı makinesi ile hayata geçirildi.

Bu yıl kağıt ve kağıt hamuru konsepti ile düzenlenen toplantıda, bir önceki üç yıllık süreçte elde edilen deneyimler ve başarılar konuşulurken hayata geçirilen projeler anlatıldı. Yeni 3 yıllık stratejik oluşum toplantısının öğrencilere, okullara, sektöre ve ülkeye katacağı değerler ele alınırken, yeni projeler de masaya yatırıldı.

Toplantı neticesinde, önümüzdeki 3 yıllık süreçte dokuz ayrı MEETKAP semineri, dokuz ayrı atölye buluşması, üç yıl boyunca artarak devam eden Döner Sermaye Cirosu, üç yılda üç kez İTOGÜS sergisi, üç yıl sürecek SUUFİ projesi ve SUUFI RESTORATION projesi gibi projeler sektöre ve paydaşlara taahhüt edildi.

Okul ve atölye gezisiyle devam eden toplantı, Grafik Bölümü Özgün Baskı Atölyesi ve TEK TUŞ Tasarım Atölyesi’nin ve Baskı Öncesi Bölümü Bilgisayar Laboratuarlarının Açılış Töreni ile sona erdi.

3 Yıllık Stratejik Oluşum Toplantısı Katılımcıları şu şekilde:
1-Serkan GÜR – İstanbul MEM Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu müdür yardımcısı
2-Ali YEŞİLYURT – Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü
3- Mustafa KİBAR – Met Kağıtçılık Yönetim Kurulu Başkanı
4- Selahattin AYGÜLER – Pimms Group Yönetim Kurulu Başkanı
5- Zekeriya ACAR – Acar Basım Yönetim Kurul Başkanı
6-Şaban BEYLER – İstanbul Reklam
7-Ramazan GÜVEN – Ege Basım
8-A.Kadir ÇAKIR adına Tuncay Bey İMEDDER
9-Orhan DOĞAN adına İlhan Bey – Konika MİNOLTA
10-Fatih ÖZGÜN adına Ümit FALAY – Huber Group
11-Nuray ULUTAŞ – Drç Oktay Duran MTAL Okul Müdürü
12-Turgut YILMAZ -Ataşehir İbrahim Müterrifika MTAL Okul Müdürü
13-İmran HARUNDAĞ – Beylikdüzü Borsa İstanbul Kavaklı MTAL Okul Müdürü
14-Kamil AKBULUT – Şehit Galip Baykar MTAL Okul Müdürü
15-İsmail TUTAL – Zeytinburnu MTAL Okul Müdürü