PİMMS Group, sektörde lider baskı makine ve boya markalarının stantlarında Türkiye ve çevre ülkelerden gelen misafirlerini ağırladı.
15-18 Mayıs tarihlerinde Berlin’de düzenlenen FESPA Global Print Expo Fuarı bu yıl da dünya çapından yüzlerce markaya ev sahipliği yaptı. Fuar boyunca Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğü lider markaların stantlarında yer alan PİMMS Group da, Türkiye ve çevre ülkelerden gelen misafirlerini ağırladı. Dört gün boyunca yoğun bir fuar programı geçiren PİMMS Group, Hanglory Group, HP, Afford Ink, SPC Inks ve Veika-Dimense gibi alanında öncü markalar ile birlikte verimli bir fuar geçirdi.
Fuarda en çok dikkatleri çeken uygulamalara ev sahipliği yapan HP standında, birbirinden renkli ve yaratıcı dekorasyon uygulamaları yer alırken, HP’nin de sponsor firmalardan biri olarak yer aldığı Printeriors iç mekan tasarım ve tekstil baskı alanı da tüm baskı üreticilerine ilham verdi. Havalimanı bekleme salonu konsepti ile tasarlanan bu yılki Printeriors alanında, HP tekstil baskı makineleri ile uygulaması yapılan dekoratif çözümler interaktif bir ziyaretçi deneyimi ile dikkatleri üzerine topladı.

Hanglory Group standında sergilenen Handtop UV baskı makineleri ve Homer tekstil baskı çözümlerinin yanı sıra Handway oluklu mukavva baskı makinesi de fuarda yerini yaldı. Önümüzdeki süreçte PİMMS Group aracılığıyla Türkiye pazarına giriş yapacak Handway HighJet25OO modeli, sunduğu 2,5OOmm baskı genişliği, tek pass’ta saatte 5OOm2 baskı hızı, 6OOx12OOdpi baskı çözünürlüğü ve otomatik baskı becerileri ile Türkiye’den ziyaretçilerin de ilgisi yoğundu.

Fuarda Afford Inks ve SPC Inks markalarıyla da buluşan PİMMS Group, Türkiye baskı pazarının ihtiyaç duyduğu yüksek kaliteli, düşük maliyetli ve stabil baskı sonuçları sunan boya ihtiyaçlarına yönelik olarak her iki markanın da geniş boya yelpazesini Türkiye’den ziyaretçilerine tanıttı. Afford Inks’in sert ve esnek yüzeyler dahil olmak üzere çok çeşitli baskı uygulamalarına yönelik sunduğu UV boyaları Türkiye pazarına sunan PİMMS Group, SPC Inks markasının da tüm ürün gamını PİMMS Group güvencesi ile pazara sunuyor. Böylece PİMMS Group, İspanya (Afford Inks) ve İsviçre (SPC Inks) menşeli iki ayrı boya markalarının ürünlerinin sunduğu üstün kaliteyi yerli üreticiye sağlıyor. FESPA 2O18 Fuarı sırasında PİMMS Group’un ziyaret ettiği bir diğer marka da Veika oldu. Litvanya menşeli Veika markasının FESPA 2O18’de düzenlenen EDP Ödülleri’nde “En İyi Duvar Kağıdı” ödülünü alan Dimensor duvar kağıtlarını Türkiye dekorasyon pazarına sunan PİMMS Group, Veika-Dimense ürünlerinin baskı ve dekor üreticilerine sağladığı benzersiz kişiselleştirme ve katma değerli üretim imkanlarını müşterilerine tanıttı. Fuarın ilk günü ayrıca, Veika’nın Litvanya Konsolosluğu’nda düzenlediği distribütör gecesine katılan PİMMS Group, markanın diğer bayileri ile birlikte plaketini aldı.

Fuar boyunca markalarını yalnız bırakmayan PİMMS Group, reklam, endüstriyel, ambalaj, tekstil ve dekorasyon alanlarında faaliyet gösteren Türk baskı üreticilerin yeni iş modelleri oluşturmasına yardımcı olacak, karlılıklarını artıracak ve piyasada rekabetçi olmalarına imkan sunacak çözümler hakkında da ziyaretçilerine yol gösterdi.