PİMMS Group, HighJet 2500B yüksek hızlı oluklu mukavva dijital bakı makinesi ile Avrasya Ambalaj Fuarı’nda Handway markasının dijital baskı makinesini sergiledi. Fuarı ziyaret eden ambalaj üreticileri, kendilerine yeni olanaklar sağlayacak yeni teknoloji baskı makinesine yoğun ilgi gösterdiler.

PİMMS Group, 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında TÜYAP, İstanbul’da düzenlenen Avrasya Ambalaj Fuarı’nda oluklu mukavva baskısına yön veren devrim niteliğindeki baskı çözümlerini ambalaj sektörü profesyonellerine tanıttı. Yurtiçi ve yurtdışından pek çok katılımcının ve ziyaretçinin yer aldığı Avrasya Ambalaj Fuarı, Türkiye’nin ve bölgenin en büyük ambalaj fuarı olma özelliği ile sektörün tüm üreticilerini bir araya getirdi. PİMMS Group, fuarda 2.5 metre eninde saatte 700m2 oluklu mukavvaya baskı yapabilen 4 renkli (C,M,Y,K) HighJet 2500B model makinesini tanıttı.

Pimms Group, küçük ve orta ölçekli karton üreticilerinin üretimlerini karşılayabilecek olan HighJet 2500B modelin yanı sıra, daha büyük üretimler yapan büyük üreticiler için dakikada 150 metre, saatte 900m2 üretim yapan Handway Glory 1604 modeli hakkında da bilgi verdi.

Dijital inkjet baskıda uygun maliyetli çözüm
HighJet 2500B, levha hazırlama, baskı ön hazırlık ve boya karışımı gibi geleneksel süreçleri ortadan kaldırır. Bu sayede zaman, iş gücü, boya, levha ve ilgili depolama maliyetlerinden büyük ölçüde tasarruf elde edilir. Ayrıca endüstriyel baskı kafalarının sunduğu uzun ömürlü kullanım imkanı daha düşük boya tüketim özelliği ile HighJet 2500B uygun maliyetli bir çözüm sunar. Makine, hızlı ve otomatik aktarım sağlar; akıllı renk kayıt sistemine sahiptir ve iki dakikadan kısa sürede kurulum tamamlanır.

Han FullColor su-bazlı boyalar sayesnde, gıda ambalajları için ideal üretim imkanı sunar. Handway boyaları çevre ve kullanıcı dostudur.

Akıllı üretim sistemi
HighJet 2500B modelinin sahip olduğu akıllı yazılım sistemi, malzeme durumunu, boya tüketimini ve üretimi eş zamanlı olarak görüntüler. Yüksek hassasiyetli otomatik negatif basınç sistemi stabilizasyon tasarımı kesintisiz baskı imkanı sağlar ve basınç seviyesini stabil tutar. Otomatik boya tedariki ve baskı kafası gaz boşaltım sistemi baskı güvenilirliğini ve stabilitesini artırır.

Çok çeşitli malzemelere baskı imkanı
Farklı türde ve özellikteki oluklu mukavvalara uygulama yapma imkanı sunan HighJet 2500B, bu sayede yüksek standartlara sahip kaplamalı levha baskısı için idealdir. Barkod ve QR kod gibi değişken data baskısı için tüm gereksinimleri karşılar. Kişiselleştirilmiş ve az adetli işlerde pazar gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt verir. 2.5 metre enine kadar çok çeşitli oluklu mukavva, satış noktası display panoları, etkinlik afişleri, ışıklı kutular gibi uygulamalar için idealdir.

Handway oluklu mukavva baskı makineleri hakkında detaylı bilgi almak için www.pimms.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Handway HighJet 2500B neler sunuyor?

• Saatte 700 m baskı hızı
• %100 su bazlı boyalar
• 8 adet Kyocera baskı kafası
• Caldera RIP yazılımı
• Otomatik besleme ve istifleme sistemi
• 2.5 metre enine kadar çok çeşitli oluklu malzemelere baskı imkanı
• 4 renk – CMYK baskı imkanı
• Inline lak özelliği
• Güçlü vakum, besleme ve yürütme sistemi

HighJet2500B hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.