20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenen Sign İstanbul Fuarı’na katılan PİMMS Group, endüstriyel baskının en profesyonel çözümlerini tanıttı. Handtop, HP ve Axia markaları ile fuara katılan PİMMS Group, pek çok farklı uygulama örneklerini de ziyaretçileri ile buluşturdu. PİMMS Group standı fuarda bir kez daha sektörün buluşma merkezi oldu.

Bu yıl 20’inci kez düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri Sign İstanbul 2018 Fuarı, 20-23 Eylül tarihleri arasında TÜYAP İstanbul’da düzenlendi. PİMMS Group fuarda en gelişmiş teknoloji ürünü dijital baskı makinelerini sergileyerek endüstriyel baskı şovu gerçekleştirdi.

Handtop endüstriyel baskıdaki gücünü sergiledi
PİMMS Group standında bu yıl Handtop roll to roll, flatbed ve hibrit UV LED baskı sistemleri dikkat çekti. Reklam sektörünün yanı sıra farklı endüstriyel alanların da baskı ihtiyaçlarına yanıt verme becerisine sahip Handtop baskı çözümleri, fuarda yüksek baskı kapasitesini ve üstün baskı kalitesini bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye pazarına tanıtıldığı ilk günden bu yana sektörden yoğun ilgi görmüş ve kullanıcıların beğenisini toplamış Handtop HT5000 5 metre ebadındaki roll-to-roll UV LED baskı makinesi fuarın en dikkat çeken baskı teknolojilerinden biri oldu. 8 adet çift sıra 3.5pl Kyocera endüstriyel baskı kafalarını kullanan makine, hem esnek hem sert malzemelere baskı yapmakta olup bu özelliği ile endüstriyel üretim yapan firmaların beğenisini kazandı. Sunduğu maksimum 192m2 baskı hızı ile üreticilerin baskı kapasitesini önemli ölçüde artırmasını sağlayan makine, muadillerine kıyasla sunduğu yüksek verimlilik özellikleri ile dikkat çekti. Makine, esnek malzeme germe sistemi ile tavan gergi ve tüm diğer arka aydınlatmalı uygulamalar için de ideal.

Handtop HT2512 Flatbed UV LED baskı makinesi, 2 puntoya varan yazı karakterlerini keskin ve net bir şekilde basma becerisi ile tüm baskı sektörünün takdirini topladı. 4 ila 9 adet arası Ricoh Gen5 baskı kafalarını kullanan makine, beyaz ve dört renk ile aynı anda baskı yapabilme becerisi ile donatıldı. Makine aynı zamanda, Braille Alfabesi gibi kabartmalı baskı yapabilme özelliği ile katma değerli uygulamalar için ideal.

Handtop HT1600 Hibrit UV LED baskı makinesi ise 2 adet 3.5pl Kyocera baskı kafaları ve 5mm kalınlıktaki esnek ve sert malzemelere baskı yapabilme becerisi ile sektörün çok çeşitli uygulama ihtiyaçlarını karşılama becerisi ile fuarda öne çıkan bir diğer çözüm oldu. Sert ve esnek boya seçeneği sunan makine aynı zamanda Beyaz ve Vernik seçeneklerine de sahip. HT1600, yüksek hız modunda saatte 39m2 baskı yapabiliyor.

HP Latex serisi ile iç mekanda çevreci ve sağlığa zararsız uygulamalara imza atın
Reklam ve endüstriyel baskı sektörünün daha yüksek karlılık getiren uygulama ve buna uygun teknoloji arayışına yönelik olarak makine yelpazesini oluşturan PİMMS Group, HP Latex baskı makineleri grubu ile sektörün daha karlı uygulamalara imza atmasını sağlayacak çözümler sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda fuarda HP 315 ve 335 serisi latex baskı makinelerini sergileyen PİMMS Group, solvent baskı ile mümkün olmayan sayısız avantaj, benzersiz karlılık olanakları ve çok yönlü uygulama çeşitliliğini gözler önüne serdi.

Axia ile suni deri baskısını kolaylıkla yapabilirsiniz
PİMMS Group standının en dikkat çeken uygulamalarından biri de suni deri üzerine yapılan baskılar oldu. PİMMS Group tarafından geliştirilen Axia PU suni deri baskı makinesi ayakkabı, çanta, iç mekan dekorasyon uygulamaları gibi farkındalık yaratacak pek çok uygulama için özel olarak geliştirildi. 1950 cm baskı genişliğine sahip makine, 4 adet Piezo Xaar bask kafalarını kullanıyor. Makine saatte 89m2 baskı hızına sahip olup suni deriye özel PU boyaları kullanıyor.

Axia serisinin dikkat çeken bir diğer çözümü ise Axia3204 UV LED baskı makinesi oldu. Kabartmalı baskı özelliği ile öne çıkan makine esnek malzemelere beyaz + CMYK + vernikli kabartmalı baskıyı eşzamanlı yapabilme becerisi ile sektörden tam not aldı. Axia3204 UV LED baskı makinesi ile yapılan kabartmalı baskı örneği PİMMS Group standında dekor olarak kullanıldı.

PİMMS Group standı Handtop ve Axia baskılarının canlı örneği
PİMMS Group standında kullanılan tüm baskılar Handtop ve Axia baskı makineleri kullanılarak dizayn edildi. Stant tasarımında kullanılan ışıklı panolar, aydınlatma aksesuarları, dış cephe 5 metrelik baskı örnekleri, zemin grafikleri ve çok daha fazlası ziyaretçilerin beğenisini topladı.

Handtop kullanıcıları memnuniyetlerini dile getirdi
PİMMS Group aracılığıyla Handtop baskı makinelerini parkuruna ekleyen ve makinelerin performanslarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Handtop kullanıcılarına, fuarda teşekkür panosu hazırlandı. Panoda yer alan pek çok baskı üreticisi, Handtop çözümlerinden duydukları memnuniyeti şu şekilde ifade etti:

Gamena Gergi Tavan / Temel Beytekin
“Makine yatırımı yapacağımız zaman hızlı ve uygun maliyetli bir makineye ihtiyacımız vardı. Handtop bu açıdan ihtiyaçlarımızı fazlasıyla karşıladı. Handtop ile üretime başladığımızda eskisine kıyasla kapasitemiz üç katına çıktı. Bu konuda her zaman olduğu gibi PİMMS’e güvendik; PİMMS’in gerçekten kaliteli bir makine getireceğini biliyorduk. Bu yüzden Handtop’ı tercih ettik.”

Gerall Gergi Tavan / Arif Atalay
“Gergi tavan baskılarımızda daha hızlı bir makineye ihtiyacımız vardı. Pek çok firma ile görüştük ama daha kurumsal, sektörü iyi tanıyan ve güvenilir bir firma aracılığıyla yatırım yapmak istiyorduk. PİMMS, Handtop Türkiye Distribütörlüğünü üstlenmesiyle beraber bu makineyi bünyemize kattık. Zaten teknolojisine tam güven duyduğumuz ve verimliliğine inandığımız bir makine olan Handtop’ın firmamıza kattığı üstün özelliklerden çok memnunuz.”

Karya Tekstil / Serhat Öztunç
“Parkurumuzda 3.20 ve 5 metrelik iki adet Handtop UV baskı makinesi bulunuyor. Yatırım kararı alırken fiyat ve kalite performansına baktığımızda kararımız Handtop’tan yana oldu. Çünkü Handtop, bizim için güvenilirliğini sağlayan bir marka. Makineler, Avrupalı muadillerine kıyasla baskı kalitesi, baskı hızı ve uygun baskı maliyeti ile çok üstün özellikler sunuyor.”

Odin Reklam / Mustafa Eroğlu
“Handtop bize beklentimizi karşılayan bir baskı kalitesi sunduğu kadar, müşteri açısından da beğenilerin artmasını sağladı. Handtop ile renklerde ve kalitede yakaladığımız stabil sonuçlar, artan baskı hızı ve üretim verimliliği hem çalıştığımız reklamcıların hem de müşterilerimizin memnuniyetini artırmış durumda.”

Nakkaş Cam / Abdurrahman Köksal
“Handtop HT3020 flatbed UV baskı makinesi ile birlikte tüm cam baskı uygulamalarımızda en küçük desenleri bile yüksek çözünürlükle ve yüksek netlikte elde etmeye başladık. Sınıfının en hızlı direkt cam baskı makinesi olan Handtop HT3020 ile üretimlerimiz hızlandı. Müşterilerimiz de kalite ve hızdaki bu farkı takdir ederek memnuniyetlerini dile getirdi. Biz de bugün iyi ki Handtop ile parkurumuzu yenilemişiz diyoruz. PİMMS’e de bizi bu makine ile tanıştırdıkları için çok teşekkür ediyoruz.”