Şımart Tekstil fitness giyim, eşofman, takım forması ve tayt gibi tüm spor giyim ürünlerinin dijital baskı işleri için Homer HM18OOP modelini tercih ediyor.

2O13 yılında kurulan Şımart Tekstil, Ocak 2O18 tarihinde bünyesine aldığı dijital baskı makineleri ile spor giyimde dijital baskı üretimlerine başladı. Daha önce fason olarak parça üzerine dijital baskı imalatı yaptıran firma, bundan böyle fitness giyim, eşofman, takım forması ve tayt gibi tüm spor giyim ürünlerini tamamen kendi bünyesinde yapıyor. Güngören, Laleli, Merter ve Zeytinburnu’nda bulunan mağazaları aracılığıyla kendi markasıyla satış yapan Şımart Tekstil, aynı zamanda direkt sipariş üzerine Avrupa ülkeleri, Rusya, Ortadoğu ve Arap ülkeleri gibi bölgelere de ihracat yapıyor.

Şımart Tekstil, dijital baskıya ilk geçişinde iki adet süblimasyon baskı makinesi kullanıyordu. Daha sonra PİMMS Group aracılığıyla bünyesine kattığı iki adet Homer HM18OOP süblimasyon baskı makinesinin sunduğu tek pass’ta 21Om2 baskı hızı ile üretimlerini hızlandırdı. Şu anda günlük 8.OOOm2 metreye yakın üretim yapan firma, hem kendi markası için hem de fason olarak dijital baskı üretimi yapıyor.

Dijital baskılı spor giyim ürünlerine talebin artmasıyla makine parkurunu Homer ile genişletmeye devam edecek olan firma Homer’ın baskı kalitesinden oldukça memnun. Firma sahibi Demir Afşar da memnuniyetini şu sözlerle dile getiriyor: “Daha önce kullandığımız baskı makinelerine kıyasla, Homer’ın bize sunduğu baskı kalitesi ve verimliliği son model bir spor otomobil gibi. İlk başta denemek için aldığımız Homer makinelerinden istediğimiz verimi fazlasıyla aldığımız için önümüzdeki süreçte parkurumuzu genişletmeye devam edeceğiz.”

Yatırım kararı öncesi yaptığı piyasa araştırmalarında diğer marka modellere kıyasla Homer’ın baskı netliği ve kalitesi ile öne çıktığını dile getiren Afşar, makinede en ince detaylar, metin ve desenleri ile çok yüksek hassasiyet ve keskinlik ile basabildiklerini söylüyor.

“Dijital her zaman yenilik demek” şeklinde konuşan Afşar şunları söylüyor: “Daha önce fason olarak dijital baskı yaptırırken, ürünler geç geliyordu ve teslim sürelerimiz çok uzuyordu. Homer’ın sunduğu yüksek hız becerisi sayesinde acil bir talep olduğunda anında yanıt verebiliyoruz. Üretimde verimliliğimizin artmasıyla müşterilerin farklı desen ve model taleplerine de en iyi şekilde çözüm sunuyor, dilediğimiz deseni basabiliyoruz. Bunu yaparken desenin baskıda nasıl bir sonuç vereceğine dair hiçbir şüphemiz yok. Çünkü biliyoruz ki hangi desen, hangi renk veya hangi kumaş olursa olsun Homer ile en iyi sonucu alacağız.”

Spor giyim üretiminde özellikle renk canlılığının çok önemli olduğunu dile getiren Afşar, Homer HM18OOP süblimasyon baskı makinesini kullanmaya başladıklarından bu yana, baskı kalitelerini gören pek çok tekstil üreticisinin de dijital baskı üretimlerinde kendilerini tercih etmeye başladığını söylüyor. Piyasada yaygın olarak kullanılan pek çok Japon ve Avrupa menşeli markaları kullanan baskı üreticilerinin de Homer sayesinde kendileri ile çalıştıklarını sözlerine ekliyor.

Homer HM18OO süblimasyon baskı kağıdının tekstil üreticilerine sunduğu diğer pek çok avantaj hakkında daha detaylı bilgi almak için PİMMS Group web sitesini ziyaret edebilirsiniz.